כתבו לנו
פייסבוק
תרומה לרשב"י

חלאקה אצל הרשב"י הקדוש

שמחה פורצת גבולות – מסורת החלאקה אצל רשב"י

ילדכם עוד מעט יגיע לגיל 3. גיל מיוחד, שבו גוזרים לו מעט מהתלתלים והשיער הארוך, והוא עושה תספורת לראשונה בחייו. 

בתמונות הידועות ממירון, עוד בצבעי שחור ולבן מלפני 100 שנים ויותר, נראים ילדי החלאקה הנרגשים, נשאים על כתפי הוריהם כששיערם הארוך מתבדר ברוח הגלילית, רוקדים למנגינת "בר יוחאי נמשחת אשריך". 

מקור המנהג לעשות את התספורת הראשונה של הילד בגיל 3 בציון הרשב"י במירון, נזכר לראשונה ב'שער הכוונות' של רבי חיים ויטאל שהיה תלמידו של האר"י הקדוש שם מסופר, כי מקובלים וגדולי עולם, היו עורכים את התספורת הראשונה דווקא בציון הרשב"י במירון, ומנהג ישראל קודש הוא. והיות, וסיבת החלאקה כולו אפוף סודות קודש, אין מקום מתאים כציון הקודש במירון לכך. 

מה זה חלאקה אצל רשב"י?

בבית הרשב"י, יוחדה קומה שלימה לעריכת אירועי החלאקה עבור הילדים הרכים. אולם מיוחד וייחודי, הבנוי כולו מסיתות אבנים כמערת רבי שמעון בר יוחאי, על מנת לשוות לאירוע אווירה ייחודית ומרגשת. 

האירוע יחל, כאשר אחד ממקובלי הישיבה ילמד עם הילד את אותיות האלף בית באווירה קסומה ונעימה, ולאחר מכן ילקק חתן החלקאה את הדבש מהאותיות, כפי המסורת הנהוגה מדורי דורות. ילד החלאקה ישב על כסא מיוחד ומפואר מאוד, ויתברך מחכמי הקבלה. כמו כן יזכה ילדכם להדליק את נר הרשב"י הקדוש במערת ההידרא.

צוות בית הרשב"י יסייע לכם לתכנן את האירוע. כאשר ניתן לקבל את האולם ללא כל תמורה, ולהפתיע את המשפחה המורחבת ובפרט את ילדכם בן ה-3, באירוע של פעם בחיים שלא ישכח לעולם!

שימו לב. ההרשמה לאירועים הקרובים הולכת ומסתיימת.

מהרו לשריין עבורכם את תאריך יום החלאקה. 

 

להזמנת אירוע חלאקה במירון לחצו כאן   

   

  אנחנו כאן כדי לעזור לכם

  זקוקים לייעוץ? מתקשים בקבלת החלטה גורלית? תפילות בעת צרה, הדלקת נרות, סגולות וברכות לכל תחומי החיים

  חייגו:

  1700-55-80-80